Встигнути на літак: куди ще можна дешево полетіти на травневі свята

Найекономніші європейське турне можуть відкласти на другу половину травня, а то й зовсім на осінь. Найкращим часом для поїздок в Європу вважається січень-березень, друга половина травня і період з жовтня і до середини грудня. Найнижча ціна на авіаквитки — за сім місяців до вильоту.

10 найцікавіших місць за кордоном для відпочинку на травневі свята, куди можна полетіти дешево.

Брюссель, Бельгія
Столиця Бельгії, Євросоюзу і НАТО без бюрократичного лиску і з шармом старого європейського міста.
Що робити: прогулятися по головній вулиці бельгійської столиці — Авеню Луїзи, побувати на центральній площі Гранд Плас, де стоять міська ратуша і «Королівський дім», подивитися на знаменитого «Пісяючого хлопчика» і відвідати символ міста — монумент «Атоміум» у вигляді моделі атома берилію. Поїсти дуже смачний бельгійський шоколад і навіть потрапити в музей Какао та Шоколаду.
Привід: 1 травня Брюссель, як і вся Європа святкує день праці, влаштовуючи собі веселий вихідний. 10 травня у місті Іпр в 120 км від Брюсселя проводять Фестиваль котів. Це стара середньовічна традиція, за якою в давні часи котів викидали з дзвіниці. Зараз же зверху кидають не тварин, а пластмасові муляжі.

Гельсінкі, Фінляндія
Місто на березі затоки Балтійського моря, який знаменитий свіжими вітрами і північної архітектурою. У травні в місті ночі стають довшими, готуючись до наближення червневих білих ночей.
Що робити: погуляти по центру, заходячи в місцеві магазини і кафе, потрапити на центральну площу Сенаатинтори — Сенатську, яку почали будувати за наказом російського імператора Олександра I, в той же час тут побудували будівлю Сенату і Університет. Трохи пізніше появлися знаменитий собор — лютеранський Кафедральний собор Гельсінкі. Ще варто відвідати незвичайну церква в скелі — Темппеліаукіо з мелодійним органом. Потрапити в музей під відкритим небом на острові Сеурасаарі, де часто проводять цікаві свята і де водиться безліч білок. Відправитися в Фортецю Свеаборг (Суоменлінна) XVIII століття, яка розташувалася відразу на шести островах затоки. Дістатися до фортеці можна на поромі. Тут же, якщо дозволить погода, варто влаштувати пікнік на березі моря.
Привід: 12 травня у Фінляндії відзначають «День Снелльмана» або «День фінської самосвідомості», це офіційний вихідний.

Осло, Норвегія
Норвезька столиця з 1000-річною історією на березі Осло-фіорду
Що робити: Погуляти по парку скульптур Вігеланд, сходити до Музею кораблів вікінгів і музей Мунка, купити квитки в оперний театр Осло, спробувати в місцевих ресторанах норвезькі рибні страви. Якщо є час на виїзд за місто — можна з’їздити в лижний музей і подивитися на знаменитий трамплін Хольменколлен, а також поїхати за місто на прогулянку посеред суворої і прекрасної природи Норвегії.
Привід: 8 травня відзначають Ніч жінок в Норвегії, свято, які придумали фиминистки в 2006 році.

Пардубіце, Чехія
Невелике старовинне місто з замком і власним міжнародним аеропортом в 104 км від Праги.
Що робити: Навесні в цьому невеликому місті можна просто гуляти по квітучих вулицями, недарма місту надано статус заповідника. Піднятися на головну пам’ятку міста — 60-метрову Зелену вежу XVI століття, відвідати Пардубицский замок у стилі ренесанс, на території замку в Пардубіце вільно походжають павичі, індики та цесарки. Погуляти по центру міста з будинками, прикрашеними фресками на біблійні теми. Спробувати знамениті місцеві пряники, які тут готують з часів середньовіччя і пиво «Пардубицький портер».
Привід: 8 травня в місті проходить свято пряника, у внутрішньому дворі пардубицкого замку.

Бухарест, Румунія
Що робити: Погуляти по старому місту, оглянути на саме дороге і важке будівлю в світі — Палац Парламенту, побудований за наказом Миколи Чаушеску, сходити в незвичайний музей румунського селянства, а після з’їздити в музей села, куди з усієї країни привезли багато історичних пам’яток і де часто проходять народні свята, погуляти по тінистих алеях парку Херестреу», випити кави в самому знаменитому кафе міста «Атеней», купити на вулиці популярні серед місцевих гарячі бублики-пряники.
Привід: 1 травня в Бухаресті — традиційне свято весни і праці, хоча відзначають його не так активно, як в радянський час.